SEYİR BUTİK OTEL

Huzurlu Bir Tatil İçin

Rezervasyon Yap
Seyir Butik Otel
Fırsatlar
Seyir Butik Otel
Seyir Butik
REZERVASYON
+ 90 224 757 77 99
GİRİŞ
--
ÇIKIŞ
--
Yetişkin
Çocuk
İznik Rehberi

İznik Askania Gölü, İznik Tarihi, Kültürü ve Doğal Güzellikleri

Tarih, Kültür ve İnanç Merkezi İznik:

Tarihin “Gizemli, Sakin ve Mütevazi Başkenti” . Medeniyetin en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmış, Homeros’un İlyada Destanı’ndan Nazım Hikmet'in Şeyh Bedrettin Destanı'na kadar her daim kendinden söz ettirmiştir. Bitinya Krallığı'ndan Roma İmparatorluğu'na, Bizans İmparatorluğu'ndan Osmanlı İmparatorluğu'na birçok İmparatorluğun başkentliğini yapmıştır. İznik’te tüm bu zengin tarihin onlarca kanıtını görmeniz, dokunmanız ve tarihi solumanız mümkündür.Hristiyanlık aleminin ünlü Nikaia Kânunlarını belirlediği ve "Hz. İsa'nın Tanrı'nın oğlu olduğu" tezinin kabul edildiği ilk konsül toplantısı ve yüzyıllar sonra da “Resim ve heykelin haram olmadığının” kabul edildiği 7. Konsülünü topladığı yerdir(İznik Ayasofya Camii)… İslam aleminin ve tasavvuf dünyasının ünlü düşünürleri Davud-el Kayseri ve Eşrefzade Rumi’nin yaşadığı ve eserlerini bıraktığı yerdir İznik…

Kısa İznik Tarihi İçin Tıklayınız.

%100'ü yeşil İznik Doğa Gezileri:

İznik, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde yazdığı gibi 5. iklimin görüldüğü yerdir. Her mevsim yapabileceğiniz doğa yürüyüşlerinde mutlaka dalından kopararak yiyebileceğiniz bir meyve bahçesi sizi bekliyor olacaktır. Tarihi İpek Yolu ve Evliya Çelebi Yolu'na ilaveten birçok kültür ve doğa rotası bulunmaktadır. Bu rotaları dilerseniz güvenli yürüyüş malzemelerimizi kullanarak, dilerseniz bisikletlerimizle gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca İznik Gölü üzerinde kanolarımızla yapacağınız gezilerle Mitolojik Askania İznik Gölü'nün büyülü gizemini keşfedebilirsiniz.Aktiviteler için İznik Neler Yapılır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ateş, Toprak ve El Emeğinin Ürünü, İznik Çinisi:

Birçok Selçuklu ve Osmanlı Eserlerinde gördüğümüz o güzel çinilerin İznik'te yapıldığını, gerek ham maddesi gerek üretim süreci gerekse de üzerinde taşıdığı motifler olarak benzersiz ve ölümsüz olduğunu, her bir motifin aslında derin bir hikayesi olduğunu biliyor musunuz? Evet, hamurunun hazırlanması, kullanılan ham maddeler, pişirim teknikleri, astar, boya ve sırlar, zengin renk yelpazesi, karakteristik desenler, hepsi bir araya gelerek İznik Çinisinin sihrini yaratır. Bu nedenle eşsiz ve sonsuzluğa erişmiş nadide bir üründür, İznik gibi… Siz de bu dünya kültür mirasını yakından tanımak, dokunmak ve bu süreci yaşamak istiyorsanız İznik sizi bekliyor.Gelmişken bir de kendi çininizi yapmak istemez misiniz?

İznik Çini Atölyesi için Tıklayınız.

Ölümsüz “An” ların kenti, İznik:

Fotoğraf Tutkunları için her sokağında, köşesinde ve doğasında fotoğrafın gizlendiği bir yerdir İznik, keşfedilmeyi bekler ama kolayca değil sakince ve sabırla… 300 günü güneşli olan özel iklimi ile fotoğrafçılar için yılın 12 ayı güzel fotoğraf çekmek mümkündür. Örneğin gün batımının İznik Gölü üzerindeki büyülü görüntüsünün, dünya üzerinde ancak birkaç yerde mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

İznik Hava Durumu için Tıklayınız.

İlkler kentidir İznik:

Osmanlının “İlk Camisinin”, “İlk Medresesinin”, “İlk İmarethanesinin”, tüm Hristiyanlık aleminin toplandığı “İlk Konsülünün”, Su altında kilisesi olan ilk gölün İznik'te olduğunu biliyor musunuz? Bolluk, bereket, şarap ve toprak tanrısı 'Dionysos'un yıkandığı yer, İznik Gölü: Evliya Çelebi’ye kulak verelim: “Burası beşinci iklimin yaşandığı yerdir. Suyu ve havası çok güzeldir. Bu gölün çevresinde 45 tane köy vardır ki, bunlar bağlı bahçeli, camili, hamamlı, küçük birer çarşılı mamur köylerdir. Bu gölün suyunda civar ahali çamaşır yıkar. Hiç sabun sürmedikleri halde yine de bembeyaz olur. Bu gölde 70 çeşit balık bulunur.” Siz de isterseniz Dionysos gibi gölün tatlı ve mistik sularında yüzebileceğiniz gibi, tekne gezisine katılabilir ya da balık tutabilirsiniz. Ya da sadece kıyısında o güzel göl esintisinde karabatakları, balıkçılları (Erguvani, gece ve alacabalıkçıllar), bahri kuşlarını izleyebilir, ördeklerle ve martılarla ekmeğinizi paylaşabilirsiniz.

İznik otelleri bölgesinde yer alan tesisimiz hem İznik Gölü kıyısına hem de İznik Tarihi yerlerine yakın konumu ile sizi misafir etmeyi bekliyor. İznik Turistik Yerler Haritasını ve İznik Gezi Rehberimizi broşürlerimizi sitemizden indirebilirsiniz.

İznik Gezilecek Yerler Haritası için Tıklayınız.

İznik Rehber broşürü için Tıklayınız.

İznik'e Nerede, Nasıl Gidilir diyorsanız tıklayınız.

E-BÜLTEN KAYDI

Size özel fırsatlar ve indirimlerden yararlanmak için kayıt olunuz

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Kılıçaslan Cad. No:5 İznik Bursa

Tel: 0 224 7577799 - 0 538 8273947 E-Posta Adresi: [email protected]

KVKK Politikamız Gizlilik Politikamız

Hakkımızda

Seyir Butik, İznik'i tüm doğallıkları ve güzellikleriyle yaşamayı, koruyarak başkalarına da yaşatmayı amaçlayan bir aile tarafından işletilen ev pansiyonudur.

An Artwork by 360An Artwork by 360