MENÜ
Yetişkin
Çocuk
İznik Günübirlik Turları
İznik Günübirlik Turları

İznik Gölü'nü , İznik Bahçelerini, Kadim İznik Tarihini Yaşayarak Keşfedin.

iznik tarihi
01
SEYİRBUTİK
Kadim Başkent İznik (Nicaea) Antik Kent Turu

İznik (Nicaea), Bitinya’dan Roma İmparatorluğu’na, Bizans İmparatorluğu’ndan Osmanlı İmparatorluğu’na birçok devletin başkentliğini yapmıştır.

Sadece İslam dini için değil, Hristiyanlık dini açısından da önemli olan, hatta Hristiyanlık aleminin 1inci ve 7inci ekümenik konsülüne de ev sahipliği yapmış olan kentte dinler tarihi açısından önemli eserler bulunmaktadır (Ayasofya (Orhan) Camii, ST. Neopytos Kilisesi.. vb.gibi).

İznik günübirlik turlarda İznik yaşamını, kadim kültürünü ve samimi atmosferini deneyimleyeceksiniz.

02
SEYİRBUTİK

İznik Çini Atölyesi

Seramik nedir? Çini Nedir? Çini Yapım Aşamaları nelerdir?

Mimarilerin vazgeçilmezi olan, insanın ruhunu ve gözünü dinlendiren bin yıllık sanat Çini… Geleneksel Türk Sanatlarından olan çini, genellikle mimari yapıların, cami, köşk, saray, çeşme, türbe ve benzeri yapıların iç ve dış süslemelerinde kullanılmış bir seramik ürünüdür.

Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Çini Motifleri ve ve derin anlamları nedir?…Çamurundan Hamuruna, çiziminden fırınına kadar tüm aşamaları geleneksel yöntemlerle ve birlikte yapıyoruz. Deneyimleyin ...Büyülenin..

iznik çini atölyesi
iznik bahçeleri
03
SEYİRBUTİK

Doğa ve İznik Yaşam Gezisi

Şehri seviyorsunuz ama bazen kalabalıklar üstünüze geliyor, ayaklarınız birbirine dolanıyor, trafikte boğulduğunuzu mu hissediyorsunuz? Bir ses sanki yaşamamız gereken hayatın bu olmadığını söylüyor. Bir yandan da sıkıştık kaldık gibi sanki. Konfor alanından çıkmak herkesin yapabileceği bir şey değil elbette ama sürekli şikayet edip durduğunuz hayatınızda ufak değişiklikler, küçük kaçamaklar yapabilirsiniz.

En geleneksel yöntemlerle üretilmiş kendi buğday ve mısırınızı, ülkemizde nadir ayakta kalmış bir su değirmeninde en doğal haliyle öğüterek odun ateşinde kendi ekmeğinizi yapacak ve eşsiz köy kahvaltınızda ekmeğinizin tadına varacaksınız.

04
SEYİRBUTİK

Taze Ötesi İznik Bahçe Gezileri

Ağaçlar çiçek açtı, sonra çiçekler meyveye döndü.

Aralık ayının sonuna kadar her an içlerine girip ilk defa sizin dokunacağınız, en taze ve lezzetli haliyle meyvelerini koparıp yiyebileceğiniz bahçeler sizi bekliyor.

Ürünlerin meyveye dönmesinin zahmetli sürecini üreticisinden dinlerken tadına bakmak eşsiz bir deneyim olacaktır.(Mayıs-Aralık)

iznik bahçe gezisi
iznik zeytin hasadı
05
SEYİRBUTİK

Hayat Ağacı Zeytin Hasadı

Gündüz kendi ellerinizle topladığınız zeytinlerinizi akşam yöre insanı ile birlikte sohbet ederek ayıracak, istediğiniz lezzet ve tuz miktarı ile kendi sofralık zeytininizi yapacaksınız.

Ayrıca %100 Doğal Sofralık Zeytin Nasıl Yapılır, Zeytinyağı Sabunu Nasıl Yapılır? İyi Zeytinin Sırları Nelerdir?.

Gibi konular sizin için sır olmaktan çıkacak. (Ekim-Aralık Dönemi)

06
SEYİRBUTİK

İznik'ten Ne Alınır?

İznik’e gelmişken neler alınır? Nereden alınır?

Hem kaliteli hem de doğru fiyat ile, ürünün bizzat üreticisinden ve boşa zaman harcamadan nasıl alırım? İster yöreye özel lezzetlerin nadide örnekleri için (Zeytin, Zeytinyağı, İsli Çerkez Peyniri, Su değirmeninde öğütülmüş organik undan yapılmış ekmek, Manda Yoğurdu ve peyniri..vs), isterseniz el emeği göz nuru yöresel sanat ve zanaat ürünleri için(İznik Çinisi, Müşküle İğne Oyası, El yapımı Tespih, El yapımı Meşe Fıçısı, El Yapımı Ahşap Ürünleri…vs) alış veriş yapmayı düşünüyorsanız bu turumuza katılmalısınız.

Doğru ürünü doğru fiyata ideal zamanda almanız için yardıma hazırız.

iznik ne alınır
iznik fotoğraf gezisi
07
SEYİRBUTİK

İznik Fotoğraf Gezisi

Türkiye’nin en güzel gün batımını İznik’te izleyebileceğinizi ve bunun dünyada birkaç yerde mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Peki, Evliya Çelebi’nin yüzyıllar önce dediği gibi İznik’in 5 mevsimi olduğunu ve tüm bu mevsimlerde doğanın ayrı bir güzelliğe büründüğünü biliyor muydunuz? Doğal yaşamı, köyleri, zanaat ustaları, ata yadigârı İznik Çinisi ve 4 medeniyete başkentlik yapmanın gururuyla ayakta kalmış onlarca tarihi zenginliği ile İznik hangi tür fotoğraf çekmeyi severseniz sevin, tekrar gelmeyi isteyeceğiniz bir yer olacaktır.

Fotoğraf Gruplarına özel oluşturduğumuz 1 günlük ve 2 günlük rotalarda size özel araçlarımız ile dolaşırken yanınızda sevdiklerinizle paylaşacağınız eşsiz fotoğraflarla birlikte, güzel anılar da olacak.

Etkinlik ve Gezi Ön Talep Formu